Wszystkie pola są wymagane.

Logowanie

Uczniowie o programie

„Program Otwarta Firma był dla nas nowym, ciekawym doświadczeniem. Dzięki niemu poznaliśmy wielu interesujących ludzi, którzy spełniają się, prowadząc własną firmę. Udzielone przez nich wskazówki dotyczące zarządzania własną działalnością z pewnością pomogą nam w przyszłości osiągnąć sukces zawodowy”.

Emilia Rduch - Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

„Bez względu na to czy na spotkaniach byli przedstawiciele z dużej korporacji, banku, czy też prywatnego przedsiębiorstwa – zrozumiałam, że można robić to, co się kocha i jeszcze na tym zarobić.  Poszerzyłam wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, reklamy i bankowości, co na pewno zaprocentuje bardziej świadomym funkcjonowaniem w świecie i wykorzystywaniem zdobytych informacji na co dzień. Po mimo faktu, że dni Otwartej firmy w naszej szkole to bardzo intensywny czas zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, śmiało mogę stwierdzić, że to jedno z moich ulubionych wydarzeń, ponieważ mogę bezpośrednio zetknąć się z ludźmi, którzy funkcjonują w  różnych branżach i na tej podstawie dopasować i ukształtować wizję swojej zawodowej przyszłości”.

Aleksandra Kreczmer - Zespół Szkół nr 3  im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach

„Dla nas uczniów udział w spotkaniach to czasami jedyna okazja, aby dowiedzieć się, czego wymagają pracodawcy od pracowników, jakie predyspozycje są potrzebne do wykonywania danego zawodu. Uczestniczyłam w wielu spotkaniach z przedstawicielami rożnych firm, a każde z nich zmieniało moje wyobrażenie o przyszłej pracy. Wiem, że o wiele lepiej jest poznawać rynek pracy, kiedy się jeszcze uczę, aniżeli być zaskoczoną, będąc pracownikiem. Dlatego uważam, że Otwarta firma to doskonały program”.

Justyna Ziobroń – Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu

„Najbardziej podobała nam się wizyta w warsztatach samochodowych. Zobaczyliśmy, jak wymienia się opony, maluje i naprawia  auta”.

Oliwer Dębina – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach

„Dzięki programowi Otwarta firma uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się w bezpośredni sposób z kilkoma zawodami oraz funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. W ramach programu odbywały się ciekawe lekcje oraz wycieczki. Była to możliwość poznania, określenia swoich zdolności, a co za tym idzie – rozwijania własnych zainteresowań. Uważam, że udział w programie był niezwykłym doświadczeniem i warto jest uczestniczyć w kolejnych edycjach programu Otwarta firma”.

Nikodem Spurtacz - Szkoła Podstawowa nr 7 im. gen. Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim

„W dniach 17-23 listopada 2014 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, udaliśmy się wraz z wychowawcą i innymi klasami naszej szkoły do różnych firm na terenie Wrześni, aby zobaczyć jak te firmy funkcjonują i jak wygląda praca ludzi na różnych stanowiskach. Moja klasa zwiedzała Powiatową Komendę Straży Pożarnej. Wejście do tej placówki umożliwił nam ojciec naszej koleżanki z klasy, który jest tam strażakiem. Poznaliśmy pracę wrzesińskich strażaków, ich codzienność i obejrzeliśmy sprzęt, jakim się posługują. Moim zdaniem projekt Otwarta firma był  bardzo ciekawy, gdyż umożliwił nam zdobycie szerokiej wiedzy na temat pracy strażaków, funkcjonowania jednostki i różnych sposobów zdobywania zawodu strażaka. Mogliśmy również wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością, zdając relacje „dziennikarskie” z wycieczek i prezentując społeczności szkolnej zebrane i opracowane materiały”.

Adam Dżendżera – Zespół Szkół w Nowym Folwarku

„Uważam, że program Otwarta firma jest dobrym programem, bo dowiedziałam się, ile różnych zakładów pracy jest w mojej miejscowości. Ciekawe było oglądanie i poznanie pracy ludzi w tych zakładach. Niektóre zawody podobały mi się bardziej, a niektóre mniej. W przyszłości chciałabym zostać bankowcem.

Wiktoria Sikacka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Gogolinie

Banner do pobrania

więcej
Zgłoś swoją szkołę
więcej
Zgłoś swoją firmę

więcej
Informacja

Jeżeli masz problem z rejestracją szkoły, skontaktuj się
z koordynatorem.

więcej
Gala "Otwartej firmy" - 22.11.2013
więcej